9.6.2026 – Vabilo – Spominski pohod DU Mirna
9.6.2026 – Vabilo – Spominski pohod DU Mirna
VABILO
Društvo upokojencev Mirna vabi dna 9.6. 2026 na spominski POVŠIČEV DAN. Namenjen je tudi druženju članov društev Mirnsko – Temeniške doline.
Tomaž Povšič je bil dolgoletni predsednik DU Mirna. Vedno si je prizadeval za dobre odnose in druženje med sosednjimi društvi. Zato ste prav prisrčno vabljeni na pohod in igranje petanke v spomin nanj.
Pričetek turnirja v petanki bo ob 8.00 uri na igrišču za petanko pod gradom. Turnir bo potekal v duhu spomina na pokojne igralce, Tomaža , Milico in Dušana. Vse v zvezi z igranjem petanke vključno s prijavo udeležencev ureja vodja sekcije petankarjev Ljudmila Musar.
ZBOR POHODNIKOV bo ob 8 30 uri na prostoru pod cerkvijo ob gostilni pri Francki .
Parkiranje za pohodnike je možno pred domom Partizan, pri športnem parku, in na ostalih javnih parkiriščih na Mirni.
Pohodniki bodo prehodili krajšo pot Speče lepotice.
Ob postanku v Migolski gori jim bo na voljo čaj in okrepčilo.
Za pohodnike bo organiziran ogled mirnskega gradu.
Pot je dolga približno 9 km.
Ob zaključku aktivnosti pa bo za vse udeležence malica pri Lovski koči v Zapužah.
Na voljo bosta goveji golaž in piščančja obara ter 2 dcl vina in voda.
Prispevek posameznika je 10Eur.
Prosimo vas, da nam do 3. 6. 2026 sporočite število udeležencev- pohodnikov in oseb za izbrano vrsto malice. Naročene bone za malico dobite ob plačilu na začetku pohoda.
Vse aktivnosti potekajo na lastno odgovornost.
Priporočamo primerno obutev in uporabo pohodnih palic.
Vse informacije na tel :040 591 091
Lep pozdrav Predsednik DU Mirna Igor Zaplotnik l.r

