Srečanje članov 80+

Srečanje članov 80+

Kakovost življenja v visoki starosti znatno poveča zavest, da so kljub zdravstvenim in fizičnim omejitvam še vedno dobrodošli člani družbe. Zato je tudi druženje med njimi izven ozkih družinskih in sosedskih okvirov zanje zelo pomembno. Društvo upokojencev Trebnje nanje ne pozablja. Tudi letos je osmega junija pripravilo za vse člane, stare 80 let in več, srečanje, tokrat v Galaksiji v Trebnjem. Srečanja se je udeležilo več kot sto članov. V kratkem kulturnem programu so na kitare zaigrale in zapele Brenkice, prireditev pa je s svojim mehom popestril tudi Tomaž Glivar. Navzoče je nagovorila predsednica Darinka Krevs. Sledila je slavnostna pogostitev. Po pogostitvi se je nadaljevalo igranje in petje Brenkic in Tomaža ter veselo druženje ob klepetu in obujanju spominov. Srečanje so omogočili Občina Trebnje, Zavarovalnica Triglav in drugi sponzorji, ki jih je predsednica društva na prireditvi tudi predstavila.

 

Tekst in fotografije: Ana Murn